Uverejnené Vložiť komentár

Najlepší proteín z našej ponuky

Najlepší proteín z našej ponuky

Ak by sme mali vybrať najlepší proteín z našej ponuky, tak je to bezpochyby proteín Whey Gold Delicious. Nižšie v článku sa pozrieme na to, prečo je tento proteín taký špičkový, čo obsahuje a neobsahuje a pre koho je určený.

Zloženie proteínu Whey Gold Delicious

Proteín, ktorý sme označili ako najlepší proteín z našej ponuky, je vyrábaný výlučne z tých najkvalitnejších surovín. V každej dávke nájdete 25g čistých bielkovín, ktoré sú obsiahnuté v sušenom srvátkovom koncentráte (80%). Ďalšou zložkou je odtučnené sušené mlieko, ktoré je navyše zbavené laktózy – LactoFree, čo rozširuje spektrum osôb, ktoré môžu užívať tento proteín. Je sladený sukralózou (E955), čo je nezávadný a zdraviu bezpečný emulgátor, ktorý na rozdiel od cukru nespôsobuje zubný kaz a nie sú doposiaľ známe vedľajšie účinky. Poslednou zložkou tohto proteínu je zahusťovadlo – xantanová guma (E415). Ide o surovinu, ktorá sa obvykle vyrába zo sóje, alebo z kukurice. Získaná glukóza, alebo sacharóza sa vďaka pôsobeniu baktérie Xanthomonas campestris nechá fermentovať počas niekoľkých dní a následne sa za pomoci isopropanolu vyzráža a vysuší na ľahko rozpustný prášok.

Tento špičkový proteín neobsahuje žiadny pridaný cukor, ani umelé konzervanty.

Lyofilizované ovocie

Unikátne zloženie, prírodné arómy a LYOFILIZOVANÉ ovocie, inak povedané mrazom sušené ovocie, dodávajú Gold Whey Delicious proteínu lahodnú chuť, ktorá je jedinečná.

Niektoré príchute (ananás, berry, jahoda, jablko-škorica) tohto proteínu obsahujú lyofilizované ovocie. Lyofilizácia zachováva prirodzú chuť, farbu a tvar ovocia. Navyše sa udržuje obsah dôležitých živín vrátane vitamínov a vyznačuje sa príjemnou chrumkavosťou.

Pre koho je tento proteín určený?

Je vhodný ako pre bežného aktívneho človeka, tak aj pre špičkového športovca a osoby s nízkym príjmom bielkovín v bežnej strave. Ohľadne príjmu bielkovín a dôležitosti tejto zložky v našej strave písať nebudeme. Na to sa pozrieme v nejakom ďalšom článku na našom blogu. Obsiahlosť tejto témy si vyžaduje samostatný článok.

V krátkosti len spomenieme, že každý aktívny človek potrebujete doplniť bielkoviny, nakoľko telo nie je schopné prijať potrebné množstvo bielkovín len z bežnej stravy. Respektíve, je to možné, pri veľkom objeme príjmu potravy. Ale viete si predstaviť, že zaplníte svoj žalúdok veľkým objemom jedla?

Jednoduchší spôsob ako doplniť potrebné množstvo bielkovín, je prijať ho presne takýmto doplnkom stravy. Preto proteín je vhodný pre aktívnych ľudí, športovcov, ale aj pre detí s vysokým výdajom energie. Ak dieťa súťažne športuje, potom jednoznačne nie je schopné prijať dostatok bielkovín len zo stravy.

Ako dávkovať proteín?

Rozmiešajte 2 plné odmerky, alebo 2 kopcovité polievkové lyžice (35g) proteínu v 200 – 250ml vody a konzumujte 2-3x denne. Ideálne je hneď po tréningu (do 45min. od skončenia), na olovrant, prípadne večer pred spaním. V deň voľna sa doporučuje na desiatu a olovrant, prípadne večer pred spaním.

Pre deti od 8 až 12 rokov sa odporúča polovičné dávkovanie. Teda 1 odmerku, alebo jednu kopcovitú polievkovú lyžicu v 180 – 200ml vody.

Na záver

Zo všetkých uvedených skutočností vyplýva, že tento proteín sme označili ako najlepší proteín z našej ponuky úplne zaslúžene. Bez pridaného cukru, bez umelých konzervantov, lyofilozované ovocie, vysoký obsah bielkovín a za atraktívnu cenu. Všetky tieto benefity robia tento proteín špičkovým.

Uverejnené Vložiť komentár

Žraločia chrupavka ako výživový doplnok

Žraločia chrupavka - účinky a výskumy

Čo je žraločia chrupavka?

Číňania konzumujú žraločiu chrupavku vo forme polievky zo žraločích plutiev už stovky rokov. Žraločia chrupavka sa v medicíne používa od 50. rokov minulého storočia na liečbu mnohých stavov, vrátane bolesti a opuchov spojených s osteoartritídou a reumatoidnou artritídou, a na prevenciu artritídy.

Žraločia chrupavka je doplnok stravy vyrobený zo sušenej a práškovej chrupavky žraloka; teda z pevnej časti, z ktorej sa skladá žraločia kostra. Žraločia chrupavka sa predáva pod rôznymi značkami vrátane Carticin, Cartilade alebo BeneFin a predáva sa explicitne alebo implicitne ako liečba, alebo prevencia rôznych chorôb, vrátane rakoviny.

Názory na tieto tvrdenia sa vo svete rozchádzajú. Skupina, ktorá propaguje tento suplement ako zázrak prírody a vyzdvihuje jeho pozitívne účinky sa stretáva s nevôľou skupiny ochrancov prírody, neziskoviek založených na ochranu žralokov a iných eko združení. Rôzne organizácie robili laboratórne testovanie, kde sa nepreukázal vplyv žraločej chrupavky na liečbu rakoviny. Mnoho z týchto výskumov je spochybňovaný, práve z dôvodu, že bol platený a objednaný neziskovou organizáciou na ochranu populácie žralokov.

Ďalší výskum však tvrdí a je vedecký podložený, že žraločia chrupavka obsahuje látku, ktorá silne inhibuje rast nových krvných ciev smerujúcich k nádorom (čím obmedzuje rast nádorov). Na rast pevných nádorov je potrebná angiogenéza, „tvorba nových kapilárnych krvných ciev z už existujúcich“. Inhibícia angiogenézy môže buď zmenšiť veľkosť alebo úplne eliminovať nádor. Pretože chrupavka je avaskulárne tkanivo a pretože žraločí endoskelet je zložený takmer celý z chrupavky, predpokladá sa, že je silným inhibítorom angiogenézy, a preto je potenciálnym činidlom pri liečbe rakoviny.

Ako dokáže žraločia chrupavka pomôcť?

Vedecké štúdie dokázali odolnosť žralokov napríklad pri akýchkoľvek zápalových ochoreniach a tiež rôznych infekciách. A práve aktívne látky, obsiahnuté v žraločej chrupavke, dokážu veľmi efektívne bojovať proti všetkým spomínaným chorobám u človeka, ktorý ich pravidelne užíva.

Artritída a osteoartróza patrí k veľmi častým ochoreniam najmä u ľudí v zrelom veku. Bolesti spôsobené týmito chorobami sú veľmi nepríjemné a častokrát sa odporúča doplniť liečbu práve s používaním žraločej chrupavky. Ide takpovediac o zápal, ktorý dokážu zdraviu prospešné látky žraločej chrupavky aktívne znižovať. Žraločia chrupavka je tiež bohatým prírodným zdrojom vápnika a fosforu, ktoré sú dôležitými minerálmi pre udržanie zdravých kostí a kĺbov.

Výťažky zo žraločej chrupavky pomáhajú pri liečbe veľmi častého kožného ochorenia, ktorým je psoriáza. Okrem samotnej liečby neskoršieho štádia tiež pomáha kontrolovať samotné príznaky psoriázy. Veľmi dobré výsledky sa objavujú pri dlhodobom užívaní tohto výživového doplnku, kedy dochádza k viditeľnému zlepšeniu stavu pokožky vrátane eliminácie svrbenia.

Skvalén, ktorý je izolovaný zo žraločích žalúdkov, sa používa pri liečbe kože, prevencii vrások a hojení jaziev. Tiež sa predpokladá, že má antibiotickú aktivitu proti prvokom, hubám a grampozitívnym a gramnegatívnym baktériám.

Uverejnené Jeden komentár

Lyofilizované ovocie v proteíne

Lyofilizované ovocie v proteíne

Lyofilizácia (gréc. lyein = uvolniť, pozbaviť + philos = majúci vzťah k niečomu) je termín na označenie procesu odparenia (odstránenia) vody zo zamrznutých (zmrazených) produktov – takúto definíciu uvádza wikipédia o lyofilizácii.

Lyofilizácia je založená na sublimácii zmrznutej vody za nízkeho tlaku a teploty – ľad sa počas procesu sušenia nemení na kvapalinu, ale priamo sublimuje, teda mení sa na paru. Vo výsledku tak nedochádza k poškodeniu štruktúry suroviny vplyvom vysokých teplôt, ako to je pri tradičnom sušení.

Sušenie ovocia mrazom je v poslednej dobe veľmi obľúbené a populárne. Navyše ovocie si pri lyofilizácii uchováva svoju prirodzenú chuť, živiny a vitamíny.

Čo dokáže lyofilizácia ovocia?

Táto šetrná metóda dokáže zaistiť:

  • zachovanie prirodzenej chutifarby a tvaru ovocia
  • obsah dôležitých živín vrátane vitamínov
  • skutočne dlhú dobu trvanlivosti v ráde rokov (pri správnom skladovaní, teda bez prístupu vzduchu)
  • status raw produktu (pri spracovaní nedôjde k prekročeniu teploty 42 °C)
  • veľmi nízku váhu takto upraveného ovocia a vynikajúcu skladnosť (lyofilizované potraviny preto putujú aj s astronautmi do vesmíru)
  • príjemnú chrumkavosť (ovocie však možno tiež čiastočne rehydratovať)

Niet sa čo čudovať, že lyofilizácia sa udomácnila vo viacerých odvetviach. Dokonca sa lyofilizované ovocie pridáva aj do proteínov. V našom eshope nájdete napríklad Proteín Whey Gold Delicious, ktorý obsahuje práve takéto lyofilizované ovocie.

Produkty s lyofilizovaným ovocím