Uverejnené Vložiť komentár

Najlepší proteín z našej ponuky

Najlepší proteín z našej ponuky

Ak by sme mali vybrať najlepší proteín z našej ponuky, tak je to bezpochyby proteín Whey Gold Delicious. Nižšie v článku sa pozrieme na to, prečo je tento proteín taký špičkový, čo obsahuje a neobsahuje a pre koho je určený.

Zloženie proteínu Whey Gold Delicious

Proteín, ktorý sme označili ako najlepší proteín z našej ponuky, je vyrábaný výlučne z tých najkvalitnejších surovín. V každej dávke nájdete 25g čistých bielkovín, ktoré sú obsiahnuté v sušenom srvátkovom koncentráte (80%). Ďalšou zložkou je odtučnené sušené mlieko, ktoré je navyše zbavené laktózy – LactoFree, čo rozširuje spektrum osôb, ktoré môžu užívať tento proteín. Je sladený sukralózou (E955), čo je nezávadný a zdraviu bezpečný emulgátor, ktorý na rozdiel od cukru nespôsobuje zubný kaz a nie sú doposiaľ známe vedľajšie účinky. Poslednou zložkou tohto proteínu je zahusťovadlo – xantanová guma (E415). Ide o surovinu, ktorá sa obvykle vyrába zo sóje, alebo z kukurice. Získaná glukóza, alebo sacharóza sa vďaka pôsobeniu baktérie Xanthomonas campestris nechá fermentovať počas niekoľkých dní a následne sa za pomoci isopropanolu vyzráža a vysuší na ľahko rozpustný prášok.

Tento špičkový proteín neobsahuje žiadny pridaný cukor, ani umelé konzervanty.

Lyofilizované ovocie

Unikátne zloženie, prírodné arómy a LYOFILIZOVANÉ ovocie, inak povedané mrazom sušené ovocie, dodávajú Gold Whey Delicious proteínu lahodnú chuť, ktorá je jedinečná.

Niektoré príchute (ananás, berry, jahoda, jablko-škorica) tohto proteínu obsahujú lyofilizované ovocie. Lyofilizácia zachováva prirodzú chuť, farbu a tvar ovocia. Navyše sa udržuje obsah dôležitých živín vrátane vitamínov a vyznačuje sa príjemnou chrumkavosťou.

Pre koho je tento proteín určený?

Je vhodný ako pre bežného aktívneho človeka, tak aj pre špičkového športovca a osoby s nízkym príjmom bielkovín v bežnej strave. Ohľadne príjmu bielkovín a dôležitosti tejto zložky v našej strave písať nebudeme. Na to sa pozrieme v nejakom ďalšom článku na našom blogu. Obsiahlosť tejto témy si vyžaduje samostatný článok.

V krátkosti len spomenieme, že každý aktívny človek potrebujete doplniť bielkoviny, nakoľko telo nie je schopné prijať potrebné množstvo bielkovín len z bežnej stravy. Respektíve, je to možné, pri veľkom objeme príjmu potravy. Ale viete si predstaviť, že zaplníte svoj žalúdok veľkým objemom jedla?

Jednoduchší spôsob ako doplniť potrebné množstvo bielkovín, je prijať ho presne takýmto doplnkom stravy. Preto proteín je vhodný pre aktívnych ľudí, športovcov, ale aj pre detí s vysokým výdajom energie. Ak dieťa súťažne športuje, potom jednoznačne nie je schopné prijať dostatok bielkovín len zo stravy.

Ako dávkovať proteín?

Rozmiešajte 2 plné odmerky, alebo 2 kopcovité polievkové lyžice (35g) proteínu v 200 – 250ml vody a konzumujte 2-3x denne. Ideálne je hneď po tréningu (do 45min. od skončenia), na olovrant, prípadne večer pred spaním. V deň voľna sa doporučuje na desiatu a olovrant, prípadne večer pred spaním.

Pre deti od 8 až 12 rokov sa odporúča polovičné dávkovanie. Teda 1 odmerku, alebo jednu kopcovitú polievkovú lyžicu v 180 – 200ml vody.

Na záver

Zo všetkých uvedených skutočností vyplýva, že tento proteín sme označili ako najlepší proteín z našej ponuky úplne zaslúžene. Bez pridaného cukru, bez umelých konzervantov, lyofilozované ovocie, vysoký obsah bielkovín a za atraktívnu cenu. Všetky tieto benefity robia tento proteín špičkovým.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *